Czy kopenhaska jest dla ciebie?

Ponieważ dieta kopenhaska jest obarczona wieloma restrykcjami, przed jej rozpoczęciem należy dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście jest ci ona potrzebna. Poleca się ją przede wszystkim osobom z nadwagą i otyłością i raczej nie powinny jej stosować te osoby, których wskaźnik masy ciała BMI mieści się w normie lub tylko lekko poza nią wykracza.

Dobra rada! Przed stosowaniem diety kopenhaskiej można zakupić wszystkie produkty znajdujące się w menu. W ten sposób oprzesz się pokusie, aby podczas wizyty w sklepie dokupić jakiś produkt, który zniweczy całą dietę.

Dzięki kopenhaskiemu planowi żywieniowemu można pozbyć się od siedmiu do dwudziestu kilogramów w przeciągu dwóch tygodni. Ilość zrzuconych kilogramów jest zależna od wagi, z którą rozpoczynamy odchudzanie. Dieta powinna trwać dokładnie 13 dni. Skrócenie lub wydłużenie tego czasu może spowodować, że nie osiągniemy zadowalających rezultatów. Zwłaszcza dłuższe stosowanie diety, niż jest to zalecane, może stać się szkodliwe i negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

Dieta kopenhaska wiąże się ze znacznym ograniczeniem dziennej porcji przyjmowanych kalorii, a ponadto jest uboga w witaminy i składniki mineralne. Z tego względu podczas jej stosowania mogą wystąpić zawroty głowy, omdlenia i ogólne osłabienie organizmu. W wielu przypadkach towarzyszy jej obniżenie zdolności koncentracji uwagi oraz kłopoty z pamięcią. Sugeruje się, aby podczas stosowania tego planu żywieniowego przyjmować suplementy diety w celu wyeliminowania ryzyka ewentualnych niedoborów.

Największą wadą diety kopenhaskiej jest nieodpowiednie zbilansowanie posiłków pod względem zawartości witamin i składników mineralnych. Dieta kopenhaska jest niskowęglowodanowa, co oznacza, że jej jadłospis prawie wcale nie zawiera węglowodanów. Taka sytuacja może powodować uczucie wycieńczenia i drażliwość. Z tego względu dieta ma wielu przeciwników, którzy uważają, że jest ona wycieńczająca i negatywnie wpływa na organizm.

W pierwszych dniach stosowania diety mogą wystąpić wyżej wymienione negatywne skutki, ponieważ tak gwałtowna, drastyczna zmiana sposobu odżywiania jest dla organizmu szokiem i potrzebuje on trochę czasu, by przywyknąć do nowej sytuacji. Z racji możliwości wystąpienia efektów niepożądanych dietę najlepiej zaplanować na spokojny czas i już na około dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem ograniczyć ilość spożywanych posiłków, aby gwałtowne ich zmniejszenie nie przyniosło organizmowi szoku i nie zniechęciło do dalszych starań w walce o zgubienie nadwyżkowych kilogramów. Po kilku dniach nieprzyjemne objawy mijają.




Oblicz swoje BMI!

Więcej o wskaźniku masy ciała (BMI) na stronie http://bmi.westld.com